Topologie sítě

Topologie

Naše nová topologie infrastruktury NIX.CZ leaf-spine, postavená na Virtual Extensible LAN (VxLAN) a Ethernet Virtual Private Network (EVPN), přináší revoluční zlepšení pro stabilitu a rozvoj naší peeringové platformy. Tato kombinace moderních technologií umožňuje efektivní propojení a správu datových toků v naší síti.

Využitím VxLAN jsme dosáhli vyšší flexibility a škálovatelnosti v naší síti. Tato technologie umožňuje vytváření virtualizovaných síťových segmentů, což nám poskytuje možnost dynamicky propojovat lokality a optimalizovat datové toky. Díky EVPN jsme schopni efektivně spravovat směrování a přenos informací o síťových cestách mezi zařízeními.

Nová topologie umožnila přechod od původní virtualizované hvězdy k modelu leaf-spine, což vytváří redundanci a zvyšuje celkovou spolehlivost sítě. Tímto způsobem jsme mohli snadno integrovat další lokality, včetně Bratislavy, Vídně a Frankfurtu, a optimalizovat tok dat mezi nimi.

V roce 2020 jsme v reakci na rostoucí poptávku po vysokorychlostních přípojkách začali nasazovat přístupové přepínače Cisco Nexus 9300. Tyto přepínače nám umožňují poskytovat 100GE a dokonce i 400GE přípojky, což odpovídá stále se zvyšujícím nárokům na přenos dat v naší síti. Tím jsme dokázali efektivně zvládnout pokračující nárůst objemu přenášených dat a poskytnout našim zákazníkům špičkový a škálovatelný přístup k naší peeringové platformě.

Dostupná rozhraní v jednotlivých uzlech

NIX1 - ČRA DC Tower
Mahlerovy sady 1, Praha 3, Czechia
NIX2 - T-Mobile THP
Vinohradská 190, Praha 3, Czechia
NIX4 - CE Colo
Nad Elektrárnou 1428/47, Praha 10, Czechia
NIX5 - TTC Teleport DC1
Tiskařská 10, Praha 10, Czechia
NIX6 - TTC Teleport DC2
Sazečská 10, Praha 10, Czechia
NIX7 - DC7 CE Colo
K Pérovně 1616/2, Praha 15-Hostivař, Czechia
NIXSK1 - SITEL
SITELPOP1, Kopčianska 20, Bratislava, Slovakia
NIXSK2 - SITEL
SITELPOP2, Kopčianska 18, Bratislava, Slovakia
NIXSK3 - DC Digitalis
DIGITALIS, Trnavská cesta 110/B, Bratislava, Slovakia
NIXVIE
Vienna Interxion, Louis-Häfliger-Gasse 10, 1210 Wien, Austria
NIXFRA5 - Equinix FR5
Kleyerstrasse 90, 60326 Frankfurt am Main, Germany